Dodano: 2024-03-15, Program pielgrzymki parafialnej do RPA 20 - 31.01.2025.r.

RPA

Termin: 20 – 31.01.2025r.

I DZIEŃ – POZNAŃ – KAPSZTAD

Przelot na trasie Poznań – Kapsztad /z przesiadką/.

II DZIEŃ – KAPSZTAD

Po przylocie do Cape Town wjazd kolejką linową na Górę Stołową (wjazd uzależniony od pogody), połączony z orientacyjnym zwiedzaniem miasta. Jeśli wjazd na Górę Stołową nie będzie możliwy, to wjedziemy na Wzgórze Sygnalne, skąd rozciąga się piękna panorama Kapsztadu oraz otaczających miasto gór i oceanu. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

III DZIEŃ – ZATOKA HOUT BAY

Po śniadaniu przejazd do malowniczej zatoki zwanej Hout Bay (przejazd zachodnim wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego, z widokiem na najbardziej ekskluzywne dzielnice Cape Town). W Hout Bay wycieczka statkiem na wyspę fok. Przejazd przez pasmo Gór Przylądkowych w najstarszy region produkcji południowoafrykańskich win. Wizyta w najstarszej winnicy południowoafrykańskiej – Groot Constantia, połączona z degustacją. Obiad. Powrót do hotelu. Nocleg.

IV DZIEŃ – KAPSZTAD

Po śniadaniu zwiedzanie najstarszej budowli Kapsztadu, ściśle związanej z historią RPA – Twierdzy Dobrej Nadziei. Zabytkowy ratusz z ciekawą ekspozycją poświęconą Nelsonowi Mandeli. Nawiedzenie najstarszej katolickiej katedry w kraju pod wezwaniem N.M.P. Spacer po Ogrodach Kompanii do katedry anglikańskiej pod wezwaniem Św. Jerzego, skąd swoją działalność antyapartheidową prowadził Desmond Tutu, biskup Kościoła Anglikańskiego i laureat pokojowej Nagrody Nobla. Wizyta na słynnym Bulwarze Alfreda i Wiktorii, popularnie zwanym Waterfrontem. Kolacja w formie afrykańskiej uczty w lokalnej restauracji. Nocleg.

V DZIEŃ – PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI

Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę na Półwysep Przylądkowy i Przylądek Dobrej Nadziei. Przejazd malowniczym wybrzeżem Półwyspu, wizyta w rezerwacie pingwinów (będzie można z bliska zobaczyć te urokliwe ptaki w ich naturalnym środowisku), wizyta w Parku Narodowym Przylądka Dobrej Nadziei, wjazd na Punkt Przylądkowy. Obiad w restauracji położonej przy plaży. Powrót do hotelu. Nocleg.

VI DZIEŃ – JOHANNESBURG

Wczesna pobudka, przejazd na lotnisko w Cape Town (śniadanie w formie suchego prowiantu). Przelot do Johannesburga. Objazd i orientacyjne zwiedzanie miasta. Wizyta na Placu Nelsona Mandeli. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do „miasteczka złota” zwanego Gold Reef City, usytuowanego na obrzeżach Johannesburga. Nocleg.

VII DZIEŃ – SOWETO

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Soweto, jednego z największych i najsłynniejszych osiedli Johannesburga, zamieszkanych głównie przez ludność czarną. Słynnym kościół katolicki Regina Mundi, będący symbolem walki przeciw systemowi apartheidu. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót do Gold Reef City. Zapoznanie się z historią wydobycia złota, zjazd do zabytkowej kopalni. Nocleg.

VIII DZIEŃ – PRETORIA

Po śniadaniu przejazd do jednej z trzech stolic RPA – Pretorii, miasta pełnego przepięknych drzew zwanych jacaranda i ogrodów. Miasto upamiętnia również historię i kulturę Afrykanerów. Przejazd do etnicznego hotelu niedaleko Pretorii. Pokaz tradycyjnych tańców plemiennych, reprezentujących „Rainbow Nation”. Kolacja z tradycyjnymi, afrykańskimi potrawami. Nocleg.

IX DZIEŃ – REZERWAT/SAFARI

Po śniadaniu przejazd do Centrum Ochrony Gepardów. Spotkanie z gepardami oraz innymi unikalnymi zwierzętami, chronionymi w ośrodku (zwierzęta zagrożone wyginięciem). Przejazd do rezerwatu przyrody. Obiad, zakwaterowanie. Po popołudniu wyjazd na safari po buszu, zamieszkanym przez dzikie zwierzęta, w tym tzw. „wielką afrykańską piątkę” (słonie, nosorożce, lwy, lamparty i bawoły afrykańskie). Safari będzie się odbywać samochodami terenowymi i będzie prowadzone przez przewodników zwanych „ranger’ami”, posiadających doskonałą wiedzę na temat afrykańskiej fauny i flory. Powrót do obozowiska. Kolacja pod gołym niebem, przy ognisku w tzw. boma. Nocleg.

X DZIEŃ – REZERWAT/ SAFARI

Wczesna pobudka, poranna kawa/herbata i wyjazd na poranne safari. Po powrocie śniadanie i czas na relaks na łonie afrykańskiej przyrody. Po obiedzie wyjazd na popołudniowo-wieczorne safari. Po safari powrót na kolację i nocleg.

XI DZIEŃ – JOHANNESBURG – POZNAŃ

Po śniadaniu, przejazd do słynnej kopalni diamentów Cullinan. Zwiedzanie kopalni. Po obiedzie przejazd na lotnisko w Johannesburgu. Przelot na trasie Johanessburg – Poznań /z przesiadką/.

XII DZIEŃ – POZNAŃ

Lądowanie w Poznaniu. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 5600 PLN + 2250 EUR z tarnsportem na I z lotniska w Poznaniu.

CENA ZAWIERA:

- przelot na trasie Poznań – Kapsztad i Johannesburg – Poznań (z przesiadką)

- przelot wewnętrzny na trasie Kapsztad – Johannesburg

- 9 noclegów w obiektach 3*/4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 520 EUR/

- wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/

- 2 dodatkowe obiady podczas zakwaterowania w rezerwacie

- przejazdy autokarem wg programu

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

- napiwki dla lokalnej obsługi

- opiekę pilota

- opiekę lokalnego przewodnika

- zestawy słuchawkowe tour quide